Українська вишиванка – це не просто сорочка, прикрашена вишивкою. З давніх-давен вишиванка була оберегом, захищала від лихого, була символом здоров’я та щасливої долі. Вишиванка символізує національну ідентичність і несе в собі духовний зв’язок багатьох поколінь.
Вишиванка символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.
Історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років. Особливого ж значення набула в останні кілька століть.
У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Найдавнішою є вишивка білим по білому. Але рукоділлю передувала довга процедура. Нитки вибілювали 3 роки.
Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.
Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
У цей день фото у вишиванках викладають у мережу не лише жителі України, а й далеко за кордоном.
Цього року День вишиванки - це не просто свято, це можливість відчути нашу єдність, нашу велич та гордість за НАШУ УКРАЇНУ!