Мова об’єднує. Мудрі люди знали це в давні часи, знають і сьогодні. Людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, знати історію свого народу, його мову. Знання мови народу, серед якого ти живеш, ознака культурної, освіченої людини, знання рідної мови – священний обов’язок кожного.
Яких тільки гонінь не зазнала наша мова за свою історію. Від Петра І., Катерини ІІ до Й.Сталіна і Л.Брежнєва видавались укази про заборону книгодрукування та викладання українськогю мовою, закривалися українські театри, скасовувались українська пресса, заборонялася дитяча книга.
Вихователь 7 групи Гевко М.Г. 23 лютого провела відкриту виховну годину «Мово рідна! Яка твоя сила?», у якій розкрила питання історії гоніння рідної мови, краси лісів та озер, степів і джерел, високих гір та маленьких струмочків, садів чарівних та мальовничих сіл на Україні, народних та державних символів. Марія Григорівна наголосила також на тому, що сьогодні наша країна переживає страшний час. Військові події на Сході нашої держави забирають життя не тільки солдат, я й мирних жителів : літніх людей, жінок і дітей."Хліб -сіль на вишитому рушникові"
"Ласкаво просимо".
Гра в асоціації "Калинове гроно".
"Поетична сторінка"
Гумореска П. Глазового "Кухлик"
"Я здійму до неба ручки, рученята..."
Пісня "Мова єднання"
Усім гостям і дітям вихователь роздала правила правильного поводження із рідною мовою та серце , на якому зображені державні символи.
Після відкритої виховної години відбулося засідання методичного об'єднання вихователів старших груп.
|