Святкувати День вишиванки почали не так давно, але ця традиція вже встигла міцно закріпитися у свідомості багатьох людей. Свято відзначається щороку у третій четвер травня, а головне, що треба зробити цього дня – вдягти вишиванку на роботу, навчання чи просто на прогулянку. І особливо важливо це зробити зараз, коли вишиванки стають все більш популярними не лише в Україні, а й в усьому світі.
Про історію створення свята, про вишиванку, як українське національне вбрання, як символ краси, здоров’я і щасливої долі, про орнаменти, про види вишиття , про збереження народних традицій розповідали вихователі під час виховних бесід напередодні свята учням.
Сьогодні, коли в Україні ведеться повномасштабна війна, коли ситуація в країні є дуже стресовою для дітей : постійні сирени, знервовані дорослі, розуміння, що вибухи близько, військові на вулицях -як ніколи підвищується роль освіти у підготовці учасників освітнього процесу до дій в надзвичайних ситуаціях, адже небезпека під час війни починається з обізнаності . З метою проведення профілактичної роботи серед школярів темою п’ятого дня Тижня з основ безпеки життєдіяльності було : «Обережно : небезпека!». Класні керівники провели виховні години «Попереджений – захищений!». Протягом тижня на уроках образотворчого мистецтва діти малювали малюнки про те, що нас захищають солдати.
Сьогодні чимало людей ведуть мову про здоровий спосіб життя, хоча не всі добре розуміють основну суть цього поняття і зводять його до відмови від шкідливих звичок чи занять спортом, що, безперечно, теж суттєво впливає на наше здоров’я.
Насправді ж, здоровий спосіб життя – це набагато глибше поняття, це стиль життя і мислення. Для кожної людини – це щось особливе. На тренінговому занятті для старшокласників «Здорові звички – здоровий спосіб життя» , яке у рамках Тижня з безпеки життєдіяльності провела практичний психолог Н.Є.Сирмуля , учні визначали, як повинні дбати про своє здоров’я, згадували корисні звички, які допомагають зміцнювати власне здоров’я.